شهید عبدالمجید سپاسی در اول مهر ماه سال ۱۳۴۰ در یکی از محله های جنوب شیراز در خانواد­ه­ای مذهبی دیده به جهان گشود.

محل زندگی شهید در جوار حرم مطهر احمد بن موسی (ع) قرار داشت. در همسایگی این آفتاب تابناک و به یمن این مؤانست بود که شکوفه های عشق و شوق در وجود او شکفتن گرفت. مسجد عتیق شیراز هنوز شب مویه­های سراسر اشتیاق این عاشق شوریده را از یاد نبرده است .

شهید سپاسی در جریان انقلاب و در بحبوبه­ی حرکات توفنده­ی مردمی شرکتی فعال داشت و بعد از پیروزی انقلاب نیز جزء اولین نیروهایی بود که از شیراز به بندر ماهشهر و از آنجا از راه دریا به آبادان اعزام شد.

شهید سپاسی در مدت حضور در جبهه مسئولیتهایی مختلفی را عهده­دار گردید از جمله :

فرماندهی گروهان و گردان ، طرح و عملیات و مسئول محورهای عملیاتی.

آن عزیز چندین بار درعملیاتهای مختلف مجروح شد تا اینکه در تاریخ ۲۹ اسفند ۱۳۶۶ در عملیات والفجر ۱۰ و در آخرین روز ماه رجب در حالیکه مسئولیت معاون عملیاتی را برعهده داشت به دیدار حق شتافت و در جوار حضرت دوست آرام گرفت.

مناجاتهای شهید سپاسی نشان از روح متلاطم و مشتاق او دارد.

گوشه ای از راز و نیازهای عاشقانه او را زمزمه می­کنیم :

« بنام او که همه چیزم اوست، بنام او که زندگیم در جهت رضای اوست، بنام او که زنده به اویم ، بنام او که آزادیم و زندگیم بخاطر اوست، بودنم از اوست، یادم اوست، جانم اوست، مقصودم اوست، مرامم اوست، احساسش میکنم با قلبم، با ذره ذره وجودم، با تمام سلولهایم احساسش میکنم ، اما بیاتش نتوانم کرد. ای همه چیزم ! بیادت هستم، به یادم باش که بی تو هیچ و پوچ خوام بود. پروردگارا! اگر نمیبودی ما هدایت نمی­شدیم نه تصدیق می­کردیم و نه نماز می­گزاردیم.

خدایا ! آرامش بر ما فرو فرست و به هنگام برخورد با دشمن پایدارمان بدار، هرگاه ما را فراخوانند می آییم ،اگر چه با نوحه و گریه و زاری باشد.»

از خصوصیات بارز حاج عبدالمجید سپاسی :

  • فردی با تقوا
  • شجاع
  • مدیر در مسئولیت های محوله در جنگ
  • ورزشی بودن ایشان

وی از فوتبالیست های خوبی بود که به مسئله ورزش مقید و اوقات فراغت خود را در زمان دفاع مقدس ،همراه با هم رزمانش در لشکر ۱۹ فجر در استادیوم شهید جهان آرا اهواز که متعلق به بسیج سپاه می­بوده ،به تمرین می پرداختند. ایشان همیشه با لبی خندان و رویی خوش با مسائل برخورد می نمود. بعد از شهادت ایشان نیز تصمیم به راه اندازی تیم فوتبال شهید سپاسی گرفته شد که به لطف خداوند و ائمه معصومین نام شهید سال­هاست که در فوتبال کشور افتخار آفرینی میکند.